Diana- DiAnita Art, Rabaty

Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej

DEN

W Polsce święto oświaty i szkolnictwa wyższego obchodzone jest 14 PAŹDZIERNIKA. Natomiast Światowy Dzień Nauczyciela (ang. World Teacher’s Day) pod patronatem UNESCO obchodzony jest 5 PAŹDZIERNIKA.

Jako dziecko myślałam, że jest to święto wyłącznie nauczycieli , określane “Dniem nauczyciela”. Jakże duże było moje zaskoczenie, jak w wieku już nieco starszym dowiedziałam się, że to święto WSZYSTKICH pracowników oświaty. Począwszy od pań dbających o porządek na korytarzach szkoły, woźnych , pracowników stołówki, działu kadrowego ,skończywszy na gronie pedagogicznym.

Kolejna kwestia dotyczy prezentów z okazji tego święta.

Jako dziecko, nie przykładałam do tego większej wagi. Rodzice robili zrzutkę na drobny upominek, albo wiązankę kwiatów, a trójka prymusów (jako delegacja) wręczała to nauczycielowi.

Jako rodzic, wiem jaki jest to dylemat. Szczególnie , kiedy w klasie nie ma propozycji wspólnego prezentu. Ponieważ, podjęcie decyzji spoczywa tylko i wyłącznie na mnie. Zdecydowanie łatwiej jest , kiedy trójka klasowa jest aktywna i moja rola ogranicza się do wpłaty składki 🙂 O i właśnie pisząc to , przypomniałam sobie o tym, że jeszcze nie przelałam składki ha ha… momencik … przelew poszedł 🙂

Jako nauczyciel ( poczatkujący, ponieważ dopiero zaczyna swoja przygodę w szkole , z tej drugiej strony ) samo “dziękuje” wypowiedziane z ust ucznia jest niezwykle budujące i uskrzydlające. Pamiętam czas , kiedy realizowałam praktyki w przedszkolu i jedna z dziewczynek mając do wyboru swoja panią i mnie (którą znała od miesiąca) wręczyła mi buicki kwiatów .Czułam jak łzy napływają mi do oczu, nie da się opisać tego uczucia.

Podsumowując, uważam, że jeśli macie potrzebę w jakiś sposób podziękować dla nauczyciela bądź innego pracownika szkoły, który waszym zdaniem robi “dobra robotę” to niech to będzie coś sentymentalnego, zabawnego i na pewno nie drogiego. Oto kilka propozycji: Własnoręcznie wykonana karta z życzeniami, zakładka do książki (papierowa, szydełkowa, drewniana), kubek, kalendarz dla nauczyciela, bawełniana torba…

Swoje propozycje wpisz w komentarzu 🙂

A jeśli nadal zastanawiasz się nad upominkiem dla pracownika oświaty to koniecznie zajrzyj do mojego działu “dla nauczyciela” .

Tylko do 14.10.2022 r. produkty z tego działu , możesz kupić ze zniżką -30%.

Jak uzyskać taki rabat? Wystarczy , że w koszyku w miejsce kuponu wpiszesz DEN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *